Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Skryté příběhy

Díky venkovní hře Skryté příběhy můžete být svědkem dramatických událostí v roce 1240, které vedly k založení osady, z níž vzniklo město Kaplice. Vezměte děti, chytrý telefon, stáhněte si zdarma aplikaci a užijte si výjimečný rodinný výlet plný zábavy, napětí a historie. Aplikaci najdete na Google Play či na Appstore.


Datum: 3.1.2018 | Zhlédnuto: 3880x

Historie drtivé většiny našich měst začíná kouzelným souslovím: „první písemná zmínka...”. Tahle tři slova zpravidla zastupují větu: „Co bylo před tím, nevíme, ale v tomhle okamžiku někdo město zmínil, a tím nám dal jistotu, že už existovalo.” Město Kaplice není výjimkou, a tak se i v jeho případě dočtete, že poprvé bylo zmíněno v dopise z roku 1257, kterým tehdejší hlava církve – papež Alexandr IV. – uděluje mariánskému kostelu v Kaplici výsadu vydávání odpustků. Odpustky byly cosi jako potvrzení, která znamenala, že hříšník učinil pouť, navštívil daný kostel, a bude mu proto zkrácena doba, kterou bude muset jeho beztak hříšná duše strávit v očistci. Když ve zmíněném roce už kostel, který chtěl zvětšit svůj význam tím, že bude poskytovat odpustky, existoval, kdy byl tedy založen? Byla kolem něj nějaká osada? Kdy ta osada vznikla? I město Kaplice má pověst o svém vzniku. Ta říká, že osada vznikla kolem kaple, kterou nechal postavit lovec, který ve zdejších lesích unikl velkému nebezpečí. My jsme se rozhodli, že díky To-tovi a jeho schopnosti cestovat v čase tuhle událost prozkoumáme. Ono totiž stačilo málo a kaple a následně město by vůbec nevzniklo.

 

Pomozte v minulosti tomu, aby město Kaplice existovalo a ono Vás v současnosti odmění svou pohostinností.

 


Aktuality

PŘESUNUTO Deštivé dny s Krajčem a Švehlíkem

čtvrtek 30. května 2024 od 19.00 hod. v KD Kaplice
NÁHRADNÍ TERMÍN - čtvrtek 30. května 2024. Richard Krajčo za roli Dennyho získal Cenu Thálie 2012 a David Švehlík se umístil v širší nominaci.

Travesti show - All inclusive Bibione

Čtvrtek 27. června 2024 od 19.00 hod. v KD Kaplice
Nejúspěšnější česká travesti show TECHTLE MECHTLE přiváží novou divadelní show ,,ALL INCLUSIVE BIBIONE,, do Kaplice!

ZUŠ Kaplice informuje

Ohlédnutí za aktivitami - pozvánka na talentové zkoušky - spuštění nového facebook profilu.

KAŠPARŮV VELKÝ VÝLET - Hrad Pořešín, Tvrz Tichá

Vážení přátelé Kašparova velkého výletu, rádi bychom Vám oznámili, že od 10. března do 14. dubna máte možnost si zakoupit vstupenky na představení Spolku Kašpar na Hradě Pořešín a Tvrzi Tichá s 50% slevou v rámci tzv. Kašpar First Moment.

... přejít na aktuality