Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.


Hradišťský vrch

Výlet s nádechem tajemna. Na vrchu se původně nacházelo pravěké opevněné hradiště. Ze sedla hory vede cesta na její druhé nižší rameno, kde se nachází místo s negativní energií obětiště.


Na Hradišťský vrch se lze dostat z osady Hradiště příkrou lesní cestou, případně po jižním úbočí vrchu směrem od osady Blansko, kde je k vidění několik lesních božích muk, křížů i renovaná kaplička.

Vrch si drží nadmořskou výšku 774 m a nalézají se zde zbytky pravěkého hradiště, které je elipsovitého tvaru o rozměrech cca 200 x 100 m. Je možné jej datovat do mladší doby bronzové. Později, v 9. až 10. století, mohlo sloužit jako předsunutá hlídka kmene Doudlebů.

 

Hradišťský vrch je také součástí Keltstkého telegrafu... Vždy večer v první jarní sobotu se tzv. čerti vydávají na vrcholky významných kopců a navzájem se spojují pomocí světelného signálu, který vysílají z jednoho stanoviště na druhé po dohodnutých trasách napříč krajinou. Dochází k mystickému propojení všech účastníků i k napojení přesahujícímu běžný myšlenkový prostor dnešních lidí. (http://www.keltskytelegraf.cz/)

 

Mapa:


Aktuální otevírací doba