Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.
Za vznikem lázniček stál pramen místní studánky a jeho zvláštní vlastnosti. Pastevci si všimli, že dobytek, který spásal trávu kolem studánky, získával na životních silách, na váze a vypadal mladší a zdravější… stejně tak ovocné plody z okolí nesly vždy úrodu a zdravé plody
Zdejší zámecký pán se svou paní často užíval blahodárných koupelí v upravené lázni a několik zázračných uzdravení a následné pozitivní rozbory vody přispěly k věhlasu těchto lázniček. K rozkvětu lázní také pomohla koňská dráha, vybudovaná mezi Českými Budějovicemi a Lincem. Omlenička ležela blízko jedné ze zastávek dráhy. Lázně hojně navštěvovali hosté z budějovického kraje, stejně tak hosté ze sousedního Horního Rakouska. Se stoupajícím počtem lázeňské klientely bylo na jaře roku 1897 přistavěno v lázních 10 hostinských pokojů. Léčily se zde poruchy zažívacího ústrojí.
Historie lázní se přestala odvíjet začátkem 2. světové války, kdy už v době předmnichovské republiky pozvolna klesal zájem a hosté se sem vydávali spíše za letní rekreací.
V současné době jsou obnovené budovy části lázní, přilehlé stáje a kapličky v soukromém vlastnictví. Místo se nachází zhruba 1 km severozápadně od návsi, na úpatí Polušky, tvz. Roidenské hory.