Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.


Plešné jezero

Je považováno za to nejkrásnější a výlet k němu patří bezesporu k neoblíbenějším v oblasti Lipenské přehrady. Ukrývá se v karu nejvyšší hory (Plechý) české Šumavy a je jediné v jihočeské části. Jeden z nejhezčích pohledů na jezero je z vyhlídky u památníku Adalberta Stiftera.


K jezeru se dá dostat několika cestami. Nejčastějším výchozím bodem je Nová Pec, kde se nabízí dvě možné varianty. Buďto po zelené trase až na rozcestí Říjiště a dále pokračujeme stále po zelené přes Kamenné moře (unikátní kamenné moře tvořené mohutnými balvany) přímo na hráz, anebo se vydáme po modré na hraniční přechod Nová Pec, ze kterého se vydáme po červené poměrně náročné trase na Plechý, ze kterého sestoupíme po žluté k jezeru.

Dalším výchozím bodem může být osada Jelení  (Jelení vrchy), ze které vede modrá a poté zelené turistická stezka. Trasa je velice pohodlná a jako jediná po které se dá dostat k jezeru s kočárky.

Z Plešného jezera se dá vystoupat na Jezerní stěnu ke Stifterovu pomníku a dále pak na Plechý. Tato stezka byla národní parkem označena jako „Duch pralesa“. Kvůli náročnému terénu je v zimě trasa nepřístupná.

Mapa:


Aktuální otevírací doba