Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vltava

Vltava - raftový výlet

Vltava je překrásná řeka klikatící se šumavskými lesy. Po celém jejím toku jsou rozesety kempy, restaurace a občerstvení. Jedinečným zážitkem je prohlédnutí si Českého Krumlova přímo z hladiny řeky, ve dne i v noci. Startovací stanice pro sjezd Vltavy je v horní části toku Soumarský most nebo ve městě Vyšší Brod. Kanoe, rafty a veškerá výbava je k zapůjčení u nás.


Outdoor Krumlov
Sports information center
Latrán 18, Český Krumlov
www.outdoor-krumlov.cz

Veškeré vodní sporty jsou spojené s řekou Vltavou Vám rádi zajistíme. Potřebujete poradit s vhodnou trasou? Nevíte, zda jet na kánoi, kajaku či raftu? Neváhejte nás kontaktovat a my Vám zdarma sestavíme vhodnou trasu včetně cenové kalkulace. Rádi pro Vás obstaráme veškeré potřebné vybavení, naplánujeme Vám Vaší cestu ušitou přímo na míru a můžeme poskytnout také průvodce nebo instruktora.

Pokud chcete vyrazit „na vodu“, pak Vám nabízíme jednodenní až čtyř či pěti denní výlet po této vodní dálnici. K nejoblíbenějším programům naší nabídky patří noční rafting historickým centrem Českého Krumlova, který okusíte v hávu černé tmy, za svitu měsíce či osvětlených siluet domů a zámku. Noční rafting nutné rezervovat minimálně den předem!

Řeka Vltava se většinou začíná splouvat ve Vyšším Brodě, pohraničním městečku vzdáleném 35 říčních kilometrů od Českého Krumlova. Odtud se dá vyrazit na několikadenní putování po Vltavě, které obvykle končí buď ve Zlaté Koruně, nebo až v Boršově nad Vltavou. V okolí je dostatek kempů s občerstvovacím zařízením, nemusíte se tedy bát, že budete trpět hlady či žízní.

Vltava pod Vyšším Brodem teče svižně bez velkých nástrah, plavbu tedy zvládnou i nezkušení začátečníci. Jezy jsou většinou sjízdné tzv. "retardérkou", nebo mají šlajsnu. K nejvyhledávanějším a k nejobávanějším se řadí jez "U Jelení lávky" přímo v Českém Krumlově. Zde se můžete kochat nádhernou krumlovskou scenérií. Krumlov je z vody přímo okouzlující. Plavbu si můžete zpestřit zastávkami u památek či u nádherných přírodních lokalit. Rožmberk, Vyšší Brod, Český Krumlov, Zlatá Koruna, Dívčí Kámen, to jsou nejnavštěvovanější turistická místa. Nacházejí se zde hrady, kláštery, muzea a jiná navštívení hodná místa.

Mapa:


Aktuální otevírací doba