Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Galerie Krampus - TRVALE UZAVŘENA


Unikátní expozice originálních masek démonických alpských bytostí v sklepích bývalého pivovaru.


Rekonstruované sklepní prostory bývalého rožmberského pivovaru vás přenesou do démonického světa „Neživých“ tzv. Krampusů a Percht. Uvidíte bezprostředně zblízka dokonale zpracované masky vyřezávané ze dřeva či kůže i originální Krampus odění a výbavu. Součástí je působivá portrétní galerie, fotografie z kaplických Krampus show a filmový sestřih z Krampus běhů z minulých let.

Originální masky pocházejí z Horního Rakouska z oblasti Salzburku/Halleinu. Od Řezbáře Andrease Rettenbachera. Obmann skupiny Großberg Teufel's, z.s. navrhl jedinečnou linii, kterou pak řezbář vyrobil. V několika podobách, sobě identických  čarodějové/Hexe, Krampus, Percht, skřeti nebo čarodějnice, se vám v Kaplickém podzemí představí: pekelná šlechta,  Krampusové ze skupiny Großberg Teufel's, z.s , Krampus Velké Skaliny. Kterákoliv z masek je hotovým uměleckým dílem. Dřevěné masky jsou ručně vyřezávané a pyšní se pravými rohy z horských koz, muflonů či býků. Kožichy jsou šity z kůže horských koz, ovcí nebo hověziny. Do výbavy každého Krampuse patří těžký kravský zvon, případně řetězy s menšími zvonci a koulemi tzv. rolnicemi a také oháňka či vrbová metla na ztrestání hříšníka.

 Krampus se rozdělují:

- dle tradice a historie, vrbovou metlu nosí Krampusové, oháňku nosí Perchti. Vše je v časovém horizontu, či pásmu od Halloweenu po tři krále.

- dle tradice a historie by měl  zvon být přidělán na řetězu a vyset pod kolena - dle zkušeností a létitého nošení, nedoporučuji. Jsou z toho obrovské bolestivé modřiny v okolí pod koleny, které se dlouho hojí :).

 

Od 21.9. je Galerie Krampus uzavřena