Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.


Kohout a Vysoký Kámen

Kohout (871 m n. m.) je nejvyšší horou Slepičích hor, ležící v podhůří Novohradských hor. Hora je vysoká 871 m n.m. a nachází se asi 7 km severovýchodně od Kaplice. Ještě před několika lety se z vrcholu nabízela vyhlídka z ochozu staré dřevěné rozhledny, v současnosti je na vrcholu pouze vysílací věž a místo je zalesněné.


Sousední Vysoký kámen, jinak zvaný také Slepice, nabízí na vrcholu zajímavější výhledy a v jeho okolí se nacházejí četné pozoruhodné skalní útvary. Červená turistická stezka, která návštěvníky přivádí na Vysoký kámen ve směru od Benešova nad Černou, vede po tzv. Nebeských schodech po skládaných kamenech a skalním hřbetu v závěru. Podle pověstí se z hory vysílaly do okolí ohňové signály a za Keltů byla hora  kultovním místem.

K výstupu na Vysoký kámen je možné využít stezky z dalších směrů. Žlutá značka vede od východu z Klení, od západu červená stezka či cyklostezka 1187 z Děkanských Skalin, přes Velké Skaliny, Daleké Popelice a Myslivnu pod Kohoutem, kde se nachází rozcestí: severně stoupání na Kohout a jižně (po asi sto metrech po asfaltce odbočka vpravo) stoupání na Vysoký kámen.

 

Mapa:


Aktuální otevírací doba